Web Sitelerine Anında Twitter İçeriği Eklemek Artık Daha Kolay Olacak

Web Sitelerine Anında Twitter İçeriği Eklemek Artık Daha Kolay Olacak

Twitter’ın çevrimiçi daha fazla yayılabilmesi için son hedefi web siteleri oldu. Yeni bir Twitter Collections API'si eş zamanlı içerik yayınlamaya izin verecek.

Yeni geliştirilmiş bir web sitesine Twitter içeriği yerleştirmek artık eskisinden çok daha kolay olacak. Twitter, web siteleri için içerik desteğini artırarak sosyal medyasından içerik alınmasını kolaylaştırıyor.

Yeni geliştirilen bir API ile Tweetdeck ya da Curator gibi uygulamalar doğrudan web sitelerinin içine gömülebilecekler. Böylelikle web sitesinde Twitter’a gelen iletilerin düzenli olarak belli aralıklarla güncelleniyor olması sağlanacak. Twitter’ın yeni API’si 3’üncü parti kod yığınlarından daha güvenli ve hızlı çalışacak.

Collections API belli Twitter adreslerinden bir grup oluşturmanıza, kendi gündeminizi web sitesinde yaratmanıza ve içeriklerinize paralel iletiler göstermenize de olanak tanıyacak. Böylece site içerikleri güçlü ve güncel kalabilecekler.

Bu özelliğin Twitter ile eş zamanlı olarak ilerlemesi ise gündemin daha yaygın ve faydalı olarak kitlelere ulaştırılabilmesini sağlayacak. Web siteleri o anda olan bir Twitter gündemini de doğrudan içeriklerinin içine dahil edebilecekler. Bu noktada site ziyaretçilerinin Twitter’a dönmeden siteden gündem takip edebiliyor olmasına da olanak tanınmış oluyor. Bu özellik Twitter'ın yayıncılar web sayfalarında beta olarak yayınlandı. Üye olarak faydalanmanız mümkün olabiliyor. Daha detaylı bilgiyi ise Twitter Collections sayfalarından edenibilirsiniz.

Twitter'ın Gelecek Yıl İçin Hedefi: Daha Basit ve Kolay Kullanım

Twitter Polls Duyuruldu: Twitter'da Çok Yakında Anket Oluşturmak Mümkün Olacak

Twitter Direk Mesaj Servisi Renkli ve Eğlenceli Bir Platform Oldu

YORUMLAR