WhatsApp Android Sürümü için Büyük Güncelleme Yayınlandı

WhatsApp Android Sürümü için Büyük Güncelleme Yayınlandı

Çapraz platform destekli mobil mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın Android sürümü için yeni bir güncelleme yayınlandı. Android 2.1 ve üzeri işletim sistemli Android cihazlarıyla uyumlu olan güncelleme yeni gizlilik ayarlarını kullanıma açıyor.

Geçtiğimiz Şubat ayından itibaren Facebook bünyesi kullanıcılara hizmet veren ücretsiz mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Android kullanıcıları için güncellendi. 2.11.186 sürümlü güncelleme, kullanıcıya son görülme bildirimini gizleme, profil fotoğrafı ve durum gibi yeni gizlilik seçenekleri sunuyor. Güncelleme sonrası yeni gizlilik ayarlarına, hesap ayarları altında bulunan ayarlar menüsünden ulaşılabiliyor. Yeni güncelleme ile birlikte iOS cihazlarında kullanılabilir olan bir özellik Android sürümüne ekleniyor. Android kullanıcıları da artık bilgilerini kişi listelerinde olmayan kişilerden, belirli kişilerden veya herkesten gizleyebiliyor.

WhatsApp Android sürümünde entegre edilen yeni özellikler de dikkat çekiyor. Profil fotoğrafı ve grup simgelerini kaydetme ve paylaşma seçeneğinin yanı sıra ödeme özelliğinin eklendiğini görüyoruz. Bu özellik sayesinde kullanıcılar arkadaşlarının WhatsApp aboneliklerini yenileyebiliyor. Google Cüzdan, PayPal ve Ödeme Bağlantısı olmak üzere üç ödeme seçeneğinin sunulduğu özelliğe menü – ayarlar – kişiler – kişi için öde yolu izlenerek ulaşılabiliyor.

Okunmayan mesajları ana ekran widgeti üzerinden görüntüleme, daha hızlı resim gönderme için kamera kısayolu, sohbet ekranında geniş video resimleri ve bazı cihazlarda görülen çeşitli bug düzeltmelerini de içeren bu güncellemeyi Tamindir aracılığıyla güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

WhatsApp Alternatifi Ücretsiz Mesajlaşma Uygulamaları

YORUMLAR