WhatsApp ile Hareketli GIF Göndermeye Hazır mıyız Arkadaşlar?

WhatsApp ile Hareketli GIF Göndermeye Hazır mıyız Arkadaşlar?

Aylardır dedikodusuyla yaşadığımız WhatsApp’tan hareketli GIF gönderme özelliği köşeyi döndü, geliyor gibi. Ağustos ayında yapılan güncellemeyle videoların 6 saniyelik klipler halinde GIF’e dönüştürülebildiği ilk hareketli GIF gönderme ve paylaşma deneyiminden sonra artık “adam gibi GIF gönderme vakti gelmişti” diyorsanız evet, vakti geldi.

WhatsApp yeni beta sürümü olan 2.16.293 ile sonunda medya klasörlerine GIF başlığı altında yeni bir bölüm daha ekliyor. Buraya hareketli GIF’leri depolayarak gönderebilme özelliğini getiriyor. Bu klasör cihazınızda bulunan bütün GIF uzantılı dosyaları görecek. Böylece hareketli GIF göndermek istediğinizde kolayca bulup göndermenizi sağlayacak. Göndereceğiniz GIF dosyalarının ön izlemesi de yapılabilecek. Seçtiğiniz hareketleri GIF’leri kontaklarınızla sıkıntısız paylaşabileceksiniz. Size gelen GIF’lerde WhatsAPP Hareketli GIF’ler adında bir klasörde toplanacaklar.

Ancak  bu özellik hala beta aşamasında. Ama yine de denemeniz için bir bağlantı mevcut. Bu adresi kullanarak bu özelliğe sahip olabilir ve hemen denemeye başlayabilirsiniz. 

YORUMLAR