WhatsApp, İki Yeni Özellikle Kullanıcıları Mest Edecek

WhatsApp, İki Yeni Özellikle Kullanıcıları Mest Edecek

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, yepyeni bir özellikle daha kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Şirketin üzerindeki çalıştığı yeni özelliğinin adı ise Vacation Mode, Türkçe ismiyle "Tatil Modu".

Facebook şemsiyesi altında faaliyet gösteren WhatsApp, son dönemde platforma getirdiği yeniliklerle kullanıcıları memnun etmeyi başarıyor.

Popüler mesajlaşma uygulamasının yakın zaman sonra hizmete sunmayı planladığı yeni özelliği, tatilinizi daha huzurlu bir hale getirecek.

WABetaInfo sitesi tarafından keşfedilen "Tatil Modu" adındaki özellik, henüz beta aşamasında. Söz konusu modu aktif hale getirmeniz halinde, gelen yeni mesajlar için bildirim almayacaksınız. 

WhatsApp yeni özellik

Özellik, WhatsApp içinde zaten var olan arşiv işlevini daha da fonksiyonel hale getirecek. Bildiğiniz üzere, bir mesajı arşivlediğinizde otomatik olarak ana sohbet sayfanızdan gizlemiş oluyorsunuz. Fakat bir kullanıcı bu sohbete yeni bir mesaj gönderdiği takdirde bildirim alıyorsunuz. 

Tatil Modu açıkken, arşivlenmiş bir sohbete gelen mesajlar için bildirim almayacaksınız. Dahası, gelen mesajlar otomatik olarak arşivlenecek. 

Yukarda da bahsettiğimiz gibi Tatil Modu özelliği henüz kullanıma sunulmadı, ancak platformdaki yerini aldığında söz konusu özelliği WhatsApp’ın Ayarlar > Bildirimler bölümünde bulabileceksiniz.

WABetaInfo ayrıca, popüler uygulamanın başka bir sürpriz özellik üzerinde daha çalıştığını belirtti: Bağlantılı Hesaplar.

Bu özellikle birlikte hesaplarınızı Facebook ve Instagram üçüncü taraf uygulamalarına bağlayabileceksiniz.

WhatsApp, her iki özelliği de uygulamanın beta sürümlerinde test ediyor. Şirket şu an için herhangi bir zaman çizelgesi paylaşmadı, ancak özelliklerin yakın zaman sonra platforma geleceğini tahmin ediyoruz.