WhatsApp'ta Numara Kaydetmeden Hesaba Bakılabilecek

Bildiğiniz üzere dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ta bir hesaba bakmak istiyorsanız, o kişinin numarasını kaydetmeniz gerekiyordu. Ancak uygulamaya gelecek yeni özellik ile beraber, bir numarayı kaydetmeden direkt erişim sağlayabileceksiniz.

WhatsApp vCard adı verilecek olan bu özellik sayesinde herhangi bir numaraya veya size mesaj atan kişiyi görüntüleme işlemi çabucak yapılabilecek. Henüz test aşamasında olan bu özellik ile birlikte kişinin mesajlaşma yerine girdiğinizde 'İletişim kartını görüntüle' şeklinde bir buton yer alacak. Böylelikle numarayı kaydetmeden hesaba göz atabileceksiniz.

Android için beta aşamasında olduğu ifade edilen vCard'ın ilk olarak yalnızca hesaplara bakmaya izin vereceği, daha sonrasında ise Hikayeler'i göstereceği düşünülüyor. Yani WhatsApp içerisinde birilerini kontrol etmek çok daha hızlı ve pratik olacak. Ancak kullanıcıların bu konu hakkında ne düşündüğü henüz bilinmiyor.

Kısa süre içerisinde ilk olarak Android'e daha sonrasında da iOS'a geleceği söylenen vCard'ın kullanıcılara sunulacağı tarih konusu da belirsizliğini koruyor. Bakalım bu özellik WhatsApp'ta nasıl bir reaksiyon alacak, göreceğiz.

YORUMLAR