WhatsApp, Yeni Güncellemesiyle Hizmet Kapsamını Artırıyor

WhatsApp, Yeni Güncellemesiyle Hizmet Kapsamını Artırıyor

En popüler mesajlaşma uygulamalarından olan WhatsApp, bugün yayınlamış olduğu güncelleme ile birlikte kullanıcılarına çok daha fazla özellik sunmaya başladı. iOS platformuna gelen bu yeni güncelleme WhatsApp kullanıcılarının kavuştuğu özellikler arasında kişiye özel bildirim ayarı yapma, sessize alma, sohbet yedekleme seçenekleri, sesli görüşme kalite iyileştirmeleri, sohbetleri okundu veya okumadı olarak işaretleme, fotoğraf ve video ayarları, mesajları otomatik olarak yükleme gibi ufak çaplı fakat kullanım deneyimini zenginleştiren bir takım yenilikler var.

İsterseniz bu güncelleme ile gelen özelliklerden en fazla dikkatimizi çekenlere tek tek göz atalım.

Öncelikle güncellemenin en dikkat çeken yeniliklerinden birisi sohbet başına kişiye özel bildirimler atama veya kişiyi bireysel olarak sessize alma. Yeni güncelleme ile birlikte kişiye özel bildirimler atama şansına sahip oluyoruz ve dilersek kişiyi sessize alabiliyoruz.

Diğer bir dikkat çekici özellik ise sohbetleri okundu veya okunmadı olarak işaretleyebilme. Bu özelliği kullanabilmek için işlem yapmak istediğimiz konuşmayı sağa doğru kaydırmamız gerekiyor. Bu işlemden sonra o konuşmanın üzerinde mavi işaret çıkıyor ve konuşmanın okunmamış olduğunu belirtiyor.

Güncellemeyle birlikte kavuştuğumuz diğer özellik ise WhatsApp üzerinden sık sık fotoğraf ve video transferi yapanları ilgilendiriyor. Artık göndermek istediğimiz fotoğrafı veya videoyu WhatsApp içerisinden editleyebiliyoruz. Seçenekler arasında döndürme ve yeniden boyutlandırma var. Biraz daha özellikle olsa iyi ourdu fakat temel görevleri rahatlıkla yerine getirebiliyoruz.

Elbette güncelleme, bünyesinde çok daha fazla sayıda gözle görünmeyen, ufak tefek ayrıntılara sahip fakat bizim gözümüze çarpan ana geliştirmeler bunlar oldu. Güncelleme hakkındaki görüşlerinizi ve yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

Facebook Arkadaşlarınız Size Borç Vermek İçin Kredi Geçmişinizi Sorgulayabilecek

YORUMLAR