WhatsApp'a Yepyeni Bir Özellik Daha Geliyor

WhatsApp'a Yepyeni Bir Özellik Daha Geliyor

Sesli kullanım özelliği ile çıtasını yükselten WhatsApp kullanıcılarına yeni bir hizmet daha getiriyor. WhatsApp’da sizi rahatsız edip duran numaralar varsa artık bunları kolayca spam olarak işaretleyerek rapor edebileceksiniz. Bu güzellikten ilk önce Android kullanıcıları faydalanacaklar. Blackberry ve Tizen OS kullananlar için ise güncelleme çok yakın. WhatsApp üzerinde Windows Phone ve iOS kullanıcılarının spam’a karşı savaşmak için biraz daha dişlerini sıkmaları gerekecek. Blackberry gibi pazar payı düşük bir sistemin güncellemeyi Android ile beraber alıyor olması ilginç ama WhatsApp’ın ne yapacağı önceden pek kestirilemiyor.

WhatsApp bu güncellemeyle spam yapan numaraların sistemde bloke edilmesini sağlayacak. Böylece rahatsız edici mesaj ve aramalara da bir son verilmiş olacak. Spam engelleme sistemi ihbar metoduyla çalışacak. İhbar edilen numaraların WhatsApp üzerindeki aramaları derinlemesine araştırılarak kara listeye eklenecekler.

Şu anda WhatsApp’ın 2.12.5 sürümünü kullanan herkes, uygulamanın 2.12.22 sürümüyle beraber bu uygulamaya da kavuşmuş olacaklar.

WhatsApp Engeline Takılmayın

WhatsApp Günlük Mesajlaşma Rekoru Kırıyor!

WhatsApp Sesli Arama Özelliği Nasıl Kullanılır?

YORUMLAR