WhatsApp'e Sesli Mesaj Özelliği Geliyor

WhatsApp'e Sesli Mesaj Özelliği Geliyor

WhatsApp’ın her ne kadar pek çok rakibi olsa da şirketin mobil mesajlaşmadaki liderliğini her geçen gün daha da pekiştirdiği ortada. Henüz iki ay önce 250 milyon kullanıcısı olan uygulamanın 300 milyona ulaştığı resmi olarak açıklandı ve böyle bir kullanıcı tabanından güç alan WhatsApp’ın özellikleri de geliştirilmeye devam ediyor. Zira tam bir iletişim aracı olma yolunda emin adımlarla ilerleyen uygulamanın yeni özelliği ise sesli mesaj gönderebilme ve pek çok kullanıcının bu özelliği uzun süredir beklediği ortada.

Tüm platformlar için bugün içerisinde yayınlanması beklenen ve sırayla kullanıcılara dağıtılacak olan güncelleme sayesinde sesli mesaj gönderme özelliği WhatsApp’a eklenecek. Yazılı mesajlarda günlük 27 milyar mesaj iletme rekoruna erişen WhatsApp’ın sesli mesajlarda da rekorlar kırıp kırmayacağını hem şirket hem de biz oldukça merak ediyoruz. Telsiz görevi gören ve sesli mesajların gönderilebildiği pek çok uygulama aslında mobilde yer alıyor ancak kullanıcılar alıştıkları ve en çok kullandıkları uygulamadan bunları gönderebilmeyi elbette tercih edeceklerdir.

Sesli mesaj özelliğini kullanırken tek yapmanız gereken mesaj yazma penceresinde yer alan mikrofon butonuna basmak olacak ve parmağınızı butondan çektiğinizde kayıt sona ererek mesajınız gönderilecek. Eğer hala WhatsApp kullanmıyorsanız özellik geldiğinde kaçırmamak için aşağıdaki indirme butonlarını kullanabilirsiniz.

Apple sahte şarj cihazlarını ucuza değiştirecek

YORUMLAR