WhatsApp'ın Sesli Görüşme Özelliği Ortaya Çıktı!

WhatsApp'ın Sesli Görüşme Özelliği Ortaya Çıktı!

Facebook tarafından satın alınan, Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp bir süredir kullanıcılarına sesli görüşme özelliği sunmak için çalışma içerisinde. Bugün ise sesli görüşme sistemi, kendini ilk defa uygulama üzerinde göstermiş durumda.

WhatsApp uygulamasının Android sürümü iki şekilde indirilebiliyor. Birisi Google Play üzerinden, birisi ise doğrudan WhatsApp’ın kendi sitesinden. Uygulamanın sesli görüşme özelliği ise kendi sayfasındaki sürümde ortaya çıktı. Sesli arama özelliğinin bulunduğu ve beta testi sayılabilecek uygulamada sesli görüşmeyle beraber, görüşmeyi kaydetme ve kullanılan veri miktarını görüntüleme gibi olanaklar da bulunuyor.

Yüz Milyonlarca kullanıcısı bulunan WhatsApp, neredeyse her platformda kullanılabiliyor. Bunun için çok dikkatli çalışılması gereken uygulamanın ne zaman bu özelliğe resmi olarak kavuşacağı ise bilinmiyor. Geçtiğimiz günlerde de Windows üzerinde çalışabilen bir WhatsApp sürümünün hazırlandığı dedikoduları çıkmış ve hem mobil hem de masaüstünden sesli görüşmenin mümkün olacağı konuşulmuştu. SMS’i öldürmesiyle bilinen uygulama bakalım sesli görüşme özelliğine kavuştuğunda GSM operatörlerini yine sıkıntıya sokacak mı.

Google, Sürücüsüz Giden Otomobilinin Tamamlanmış İlk Örneğini Tanıttı

YORUMLAR