WhatsApp'tan Android İçin Yeni Özellik Geliyor

WhatsApp'tan Android İçin Yeni Özellik Geliyor

WhatsApp Android cihazlara yeni bir özellik daha kazandırıyor. Bu özellik iletilerde link kullananları ilgilendiriyor.

Artık WhatsApp ile bir link gönderildiği zaman bu adresin ön izlemesini görüntüleyebileceğiz. Bu ön izleme bir web sitesine veya video’ya ait olsa da, biz linkin hemen üzerinde bir ön izleme penceresinden linke gitmeden izleme yapabiliyoruz.

Android için yapılan bu güncelleme WhatsApp 2.12.312 güncelleme numarasıyla geliyor. Böylece uygulamadan çıkmadan gönderilen linkleri doğrudan görüntüleme şansına ulaşıyoruz. Linkler şimdilik sadece hem gönderen kişi tarafından izlenebiliyor. Yani bu ilk güncelleme mesajı alanları bu sürümü kullansalar da ön izleme olanağı vermiyor.

Bana kalırsa bunun sebebi zaman içerisinde zararlı linklerin alan kişi tarafından uygulama içinde otomatik açılmasıyla oluşabilecek sorunları engellemek. WhatsApp sağlam bir güvenlik güncellemesi yapmadan mesajı alanlara linkleri ön izleme olanağı sağlamayacaktır.  

WhatsApp 2.12.312 şimdilik beta olarak resmi sitesinde yayınlandı. Uygulamaya gelen bu yeniliğin üzerinde biraz daha çalışılacak. Beta olarak kullanmak isteyenler resmi sitesini ziyaret edebilirler.

WhatsApp iOS Üzerinde Güncellendi, İşte Yeni Özellikleri

WhatsApp Web'de Önemli Güvenlik Açığı!

WhatsApp Duvar Kağıdı Değiştirme Nasıl Yapılır?

YORUMLAR