Wii U, PS3'ten 19 Kat Daha Güçlü!

Wii U, PS3'ten 19 Kat Daha Güçlü!

Nintendo, yeni konsolu Wii U için iddialı bir ifadede bulundu. Eurogamer fuarına katılan Nintendo'nun fuarda bulunan temsilcilerinden biri Nintendo tarafından geliştirilen yeni nesil Wii U konsolu için "Playstation 3'ten 19 kat daha güçlü" ifadesini kullandı.

Göz önünde bulundurulması gereken konu; bu tarz fuarlarda şirketler, firmayı temsil etmesi açısından ajanslardan insanlar kiralarlar. Nintendo'dan bu açıklamayı kimin yaptığıyla ilgili bir bilgi yok. Bu kişi firmanın içerisinden de olabilir dışarısından da...

Bu iddianın gerçek dışı ve saçma kabul edilmesinin asıl sebebi, gerek konsolu deneyenler gerekse oyun yapımcıları tarafından konsolun güçlü bulunmamış olması. Kimisi konsol için Playstation 3 gücünde diyorken kimisiyse konsolun Playstation 3 ve Xbox 360'ın gerisinde olduğunu iddia ediyor. Bu iki fikrin dışında kalan insanlar da Wii U için günümüz konsollarından 2-4 kat arası daha güçlü olduğunu iddia ediyor.

Oyuncular tarafından tam anlamıyla yeni nesil bir konsol olarak görülmeyen Wii U için yapılan 19 kat güçlü söylemi "Neden 20 değil de 19" yorumlarıyla oyuncular arasında dalga konusu olmaya başladı bile.

Şimdiyse, konuyla ilgili Nintendo'dan gelecek olan bir düzeltme veya açıklama bekleniyor.

YORUMLAR