Windows 10 ile Çalışan Alcatel Idol 4S 10 Kasım'da Raflarda

Windows 10 ile Çalışan Alcatel Idol 4S 10 Kasım'da Raflarda

Akıllı telefon pazarını Android ve iOS ikilisi yönetse de nadiren Windows 10 Mobile işletim sistemine sahip telefonları da görebilmekteyiz. Son olarak HP'nin piyasaya sürdüğü Elite X3 modelinden sonra şimdi de Alcatel'in tanıttığı Idol 4S Windows 10 işletim sistemiyle karşımıza çıktı.

Amerika'nın önemli operatörleri arasında yer alan ve Çinli şirket TCL Corp bünyesinde kurulan T-Mobile, geçtiğimiz gün Windows 10 Mobile işletim sistemine sahip yeni telefonunu tanıttı. Alcatel Idol 4S adına sahip olan yeni telefon ucuz fiyatı ile dikkat çekiyor. Parmakla sayılabilecek kadar az cihazda yer alan Windows 10'a sahip olan Idol 4S, 10 Kasım tarihinde ABD'de satışa çıkacak.

Alcatel Idol 4S Teknik Özellikleri

5.5 inç büyüklüğünde 1920x1080 çözünürlüklü Full HD bir ekrana sahip olan telefon, gücünü Qualcomm'un Snapdragon 820 çipsetinden alıyor. 4 GB RAM ve 64 GB depolama kapasitesine de sahip olan Alcatel Idol 4S, kesintisiz bir deneyimi kullanıcılarına sunuyor. Arka kısmında parmak izi tarayıcısına da yer veren telefon, 21 MP arka ve 8 MP'lik ön kameraya sahip. 3000 mAh'lik bir de pili bulunan Idol 4S, Windows 10 Mobile işletim sistemi performans sergiliyor.

Öte yandan sanal gerçeklik teknolojisini de Alcatel Idol 4S ile kullanmak mümkün oluyor. Ayrıca telefon ile bilgisayarı bütünleşik bir şekilde kullanabiliyor ve deneyimlerinizi arttırabiliyorsunuz. Windows'un sanal asistanı Cortana'yı da telefon ile kullanabiliyorsunuz.

Alcatel Idol 4S Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Sahip olduğu özelliklerle piyasadaki iddiasını koruyan Alcatel Idol 4S, 489 dolar fiyat etiketine sahip olacak ve 10 Kasım tarihinde ABD'de satışa çıkacak. Telefonun ülkemize ne zaman geleceğini henüz bilmiyoruz.

ZTE'nin Axon 7 Max'ı Büyük Bataryası ve Ekranıyla Tanıtıldı

Huawei Yeni Orta Seviye Akıllı Telefonu Enjoy 6 Fiyatı ve Özellikleri

YORUMLAR