Windows 10 Telefonları Ekrana Bağladığınızda Bilgisayar Gibi Kullanabileceksiniz

Windows 10 Telefonları Ekrana Bağladığınızda Bilgisayar Gibi Kullanabileceksiniz

Microsoft'un yeni Continuum projesinin telefonlar için olan seçeneklerini gözler önüne seren BUILD 2015, Windows 10 kullanan telefonlar bundan böyle televizyonlara bağlanabilecek portatif bir bilgisayara dönüşebileceğinin müjdesini bizlere sunuyor. Yapılması gereken işlem sadece görüntü aktarma kablosunu bağlamak olacak.

Özellikle iş hayatı ve eğitim sektörü içerisinde yardımcı olacak olan bu araç ile Office uygulamalarınız için hazırladığınız sunumları direkt olarak büyük ekranlara veya projeksyonlara bağlayabileceksiniz. Bir başka avantajlı tarafı da misafirliğe gitmiş olduğunuz bir yerde kullanabileceğiniz bir ekranla mini bir ev eğlence sistemi yaratabilecek olmanız.

Windows ekibinden Joe Belfiore bize bu fenomeni Continuum for Phones olarak isimlendirdikleri şekilde anlatıyor:

İşin üzücü detayı ise şimdilik bu özelliğin her telefona aktarılamayacak olması. Muhtemelen sonradan Windows 10 güncellemesine geçen veya düşük belleği olan cihazları elememiz gerekecek. Bu donanım şimdilik sadece yeni nesil amiral gemisi modellerde barınması uygun görülse de yaygınlaşması özellikle de gençler arasındaki telefon tercihlerini büyük ölçüde etkileyecektir.

Sizin bu özellik hakkındaki düşünceniz nedir? Telefonların bilgisayar olarak kullanılabileceği bir geleceğin yakın olduğunu düşünüyor musunuz? Konu hakkındaki düşüncelerinizi yorum kutusunda paylaşabilirsiniz.

Windows Phone'da Android Uygulamalarını Kullanabileceğiz!

YORUMLAR