Windows 10 Telefonlarından Ulaşan Ekran Görüntülerinden Yeni Seçenekler Keşfedildi

Windows 10 Telefonlarından Ulaşan Ekran Görüntülerinden Yeni Seçenekler Keşfedildi

Windows 10 telefonlarının 12521 sürümünden alındığı varsayılan ekran görüntüleri yakın bir zaman içerisinde internete sızdı. Bundan önce sızan görüntüler gibi, Microsoft'un gelişim aşamasında yapmış olduğu değişiklikleri takip etmek mümkün. Çıkış tarihine hazırlandıkları bu maraton aşamasında elde edilmiş bu görüntülerin son forma ulaşmış olup olmadığı bilinmez, ancak az çok bizi nelerin bekliyor olacağı konusunda vizyon oluşturmamızı sağlayan resimlere dilerseniz birlikte bakalım.

Microsoft, gelmesi planlanan LED bildirimleri konusunda kullanıcılarına yeni seçenekler sunacak. Yer alan görselde de görüldüğü gibi, telefon güncellemeleri dahi LED bildirimleriyle takdim edilebilecek. Mağaza, geribildirim ve seçebileceğiniz kişisel uygulamalarınız Windows 10'da sizin direktifleriniz üzerinden LED bildirimlerine taşınabilecekler.

Bir başka özellik de telefonu resetlenmeden standart Microsoft hesabını siliyor olabilmeniz. Hesabı silmenizle birlikte telefona yüklenmiş olan tüm uygulamalar depolama alanından silinecektir. Daha önce kullanılan bir cihazı başka bir kullanıcıya teslim etmenden önce bu fonksiyonu kullanmak oldukça mantıklı ve bu işlemin hızlandırılmış olması güzel bir yenilik.

Masaüstü için çıkan Windows 10'a benzer şekilde, telefonlarda da artık mikrofonunuzdan faydalanabilecek olan uygulamaları elle seçebileceksiniz.

Kişisel senkronizasyon seçenekleriyle de öne çıkan yeni masaüstü işletim sistemine benzer şekilde telefonlardaki Windows 10 da bu özellikten faydalanıp sadece ihtiyacınız olan hesapları ve uygulamaları eşleştirecek.

Windows 10 kullanım kolaylığı açısından birçok farklı motif sunarak başarılı olduğu bir alanın altını daha da kalın çizmek istiyor. Sizin bu yenilikler hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Yorum kutusundan fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Lumia 735 ve Gizli LED Ekranı İlk Kez Görüntülendi

YORUMLAR