Xiaomi 1 Saniyede 10 Bin Cihaz Satmayı Başardı

Xiaomi 1 Saniyede 10 Bin Cihaz Satmayı Başardı

Xiaomi, Çin piyasasında başarılı satışlar yapan bir cep telefonu firması. Bu firmanın en büyük özelliği ise pazarlama başarısı. Evet Xiaomi firması pazarlama yöntemi ile çok kısa sürelerde oldukça fazla miktarda cihaz satabiliyor.Firma geçtiğimiz aylarda piyasaya çıkardığı Redmi Note modelli telefonu ile büyük bir satış yaparak, yaklaşık 30 dakikada 100.000 adet telefon satmayı başarmıştı. Çin üzerinden telefon satışlarında oldukça başarılı olan firma yerel sektörde hatırı sayılır bir yere sahip. Çin piyasasını genişletip daha büyük pazarlara açılmayı planladığını da yeni yakalamış olduğu başarısından anlayabiliyoruz.

Xiaomi, 167 Dolar fiyatında olan yeni telefonunu Tayvan'da satışa çıkardı ve sadece 10.000 adet olduğunu belirtti. Stokların az olmasından korkan ve bu telefonu almak isteyen kullanıcılar tüm stoku 1 saniyede bitirmeyi başardı. Bu satıştan çoğu insan yararlanamamış olsa da telefon beklediği ilgiden oldukça fazlasını gördü.

167 Dolar'lık çok satan bu telefonun özelliklerine gelelim. Telefon içerisinde 16 GB dahili hafıza ve 2 GB RAM bulunuyor. Andorid yeni sürümlerinden 4.2.2 işletim sistemine sahip ve 13 MP arka kamerası bulunuyor. 3.200 mAh bir bataryayı da bünyesinde taşıması performans yönünden oldukça iyi bir cihaz olduğunu gösteriyor.

Haberimizin sonuna gelirken güzel bir müjdeyi sizlere verelim. Bu telefon bir süre sonra ülkemizde de satışa sunulabilir.

Dünyanın En Hafif Akıllı Telefonu: Win Q900

  1. Xiaomi 1 Saniyede 10 Bin Cihaz Satmayı Başardı
  2. Redmi Note Telefon Görselleri

YORUMLAR