Xiaomi, Black Shark'ın Yeni Versiyonuyla Tüm Dünya'ya Açılabilir

Xiaomi Black Shark 2

Xiaomi’nin, Black Shark isimli oyun odaklı telefonunu piyasaya sürmesinin üzerinden çok geçmedi. Ancak belki de telefon sadece belirli bölgelerde satışa sunulduğundan dolayı, ASUS ROG Phone ve Razer Phone tarafından gölgede bırakıldı. Xiaomi'nin şimdilerde Black Shark Global Edition isimli yeni bir versiyonla karşımıza çıkacağı söyleniyor.

Black Shark Global Edition'ın önceki modelden farkı ise sadece Çin'de değil de tüm dünya ülkelerinde satışa sunulacak olması. Yeni model için özel bir site açan Xiaomi'nin, oyuncu telefonunu ilk olarak Avrupa pazarına getireceği de söylentiler arasında yer alıyor.

Yeni cihaza ait bir görselin de bulunduğu internet sitesinde, şimdilik cihazın detayları ve hangi ülkelerde satışa çıkarılacağı belirtilmiyor. Ancak Black Shark Global Edition'ın, Xiaomi Türkiye distribütörü EVOFONE aracılığıyla ülkemizde de satışa sunulması ihtimali oldukça yüksek görünüyor.

Xiaomi Black Shark Oyuncu Telefonu

Ayrıca Çin merkezli TENAA kayıtlarında, Xiaomi'nin Black Shark 2 isimli bir başka oyuncu telefonu üzerinde daha çalıştığı ortaya çıkmıştı. Black Shark'ın devamı niteliğindeki telefonun, önceki model ile hemen hemen aynı tasarım özelliklerine sahip olduğu söyleniyor. 5.99 inç 2160x1080 piksel çentikli bir ekran ile gelmesi beklenen Black Shark 2'nin, gücünü de Snapdragon 845 işlemcisinden alması bekleniyor. Cihazda daha fazla ekran alanı sunabilmek için ilk modelde ön kısımda yer alan parmak izi sensörünün cihazın arka kısmına taşınacağı söyleniyor.

Xiaomi'nin Black Shark Global Edition ve Black Shark 2 isimli yeni oyuncu telefonlarının fiyatları henüz bilinmezken, bu cihazların Razer Phone 2 ve ASUS ROG Phone gibi güçlü rakipler karşısında ne derece başarılı olacağı da şimdiden merak konusu.