Xiaomi Çin Sınırları Dışına Taşıyor, ABD ve Avrupa'da MI Shop’lar Açıyor

Xiaomi Çin Sınırları Dışına Taşıyor, ABD ve Avrupa'da MI Shop’lar Açıyor

Avrupa veya ABD’ye Xiaomi Mi Shop’lar açmaya karar veren Çinli üretici Xiaomi, artık Apple’a gerçek bir rakip olacağını söylüyor. Xiaomi yeni mağazalarıyla ürünlerini küreselleştirmeyi hedefliyor.

Ancak Xiaomi’nin bu açacağı dükkanlar çevrimiçi. Yani fiziksel bir dükkanla karşı karşıya değiliz. Yine de bu e-ticaret sitelerinin Xiaomi için çok büyük bir adım olarak değerlendirilebilir.

Xiaomi, Çin pazarında Apple ürünlerine kafa tutabilen tek akıllı telefon üreticisi. Ürünleri çoğu zaman Apple taklidi olarak eleştirilse de son derece popüler ve çok satan bir marka. Hatta Xiaomi İmkansızı Başardı, 12 Saatte 2.12 Milyon Telefon Sattı haberimizde de hatırlarsanız  rekorlar kitabına giren ürün satış başarıları var.

Xiaomi kendi ülkesinde Apple’a rakip ama dünyaya çok açılabilmiş bir üretici değil. Ancak Xiaomi’nin 2015 hedefleri arasında bu da var. Bu hedefi gerçekleştirmek için ABD ve İngiltere çevrimiçi mağazalarını hizmete alıyor.

Şimdilik bu mağazalarda telefonlar ağırlıkta olmayacaklar. Xiaomi fitness ürünleri ve kulaklıklar ön planda duracaklar. Xiaomi çok yakında tüm telefonlarını bu mağazalardan mutlaka satışa çıkaracağını söyledi. Xiaomi’nin hedefi sadece bu iki ülke değil. Çinli üretici 2015 yılında Avrupa ve Avustralya’da da e-ticaret siteleri açmayı planlıyor. 

Xiaomi MI4 Basın Fotoğrafları

En Ucuz Kıvrımlı Akıllı Telefon LG Escape 2 Sessiz Sedasız Satışa çıktı

LG G4 Tüm Dünya ile Aynı Anda Türkiye'de

YORUMLAR