Xiaomi'den 8GB RAM'li Oyuncu Telefonu

Akıllı telefon pazarının en hızlı büyüyen şirketlerinden olan Xiaomi, kendisine bağlı olan Black Shark Technologies'in ilk cihazını duyuracak. İlk telefonunu oyunculara hitap edecek şekilde geliştiren Black Shark, yakın bir tarihte telefonun lansmanını yapacağını açıkladı.

Kısa bir süre önce Xiaomi tarafından kurulan ve Xiaomi'nin telefonlarına göre daha farklı ürünler satmayı planlayan Black Shark Technologies'in, Snapdragon 835 ve 8GB RAM kullanan Razer'ın oyuncu telefonu Razer Phones'a rakip olacağı söylenenler arasında yer aldı. Kullandığı yüksek donanımsal özelliklerle pek çok oyuncuyu kendisine çekmeyi başaran Razer'in kullanıcılarının, beklenenin çok üstünde donanımsal özellikleri bulunan Black Shark ile birlikte ikiye bölünebileceği yorumları yapılmaya başlandı. 

İsmi tam olarak bilinmeyen telefonunun AnTuTu Benchmark sonuçlarında Snapdragon 845 yonga seti ve 8GB RAM gözlerden kaçmıyor. Ayrıca Android 8.0 Oreo'ya sahip olacak cihazda 2160x1080 piksel çözünürlük bulunuyor. Yani ekran olarak kullanıcıları tatmin edeceği düşünülen telefonun, 32GB dahili hafıza olduğu görülüyor. Son olarak telefonun GPU'sunun da Adreno 630 olduğunu belirtmek gerekiyor.

Ortalama bir hafta sonra tanıtılacağı dile getirilen cihaz hakkında şimdilik bunları biliyoruz. Yalnızca Çin'de piyasaya sürüleceği iddia edilen telefonun detaylarını ve fiyatını tanıtımla birlikte öğreneceğiz, takipte kalın.

 

YORUMLAR