Xiaomi Mi Mix 2 Tanıtım Tarihi Açıklandı

Xiaomi Mi Mix 2 Tanıtım Tarihi Açıklandı

Çin merkezli Xiaomi şirketi, geçtiğimiz yıl çıkardığı Mi Mix ile bir nevi çerçevesiz ekran teknolojisini test etmişti. Xiaomi yeni telefonu Mi Mix 2'yi Weibo'da 11 Eylül'de düzenlenecek bir etkinlikte lanse edeceğini doğruladı.

Çin'de gerçekleştirilecek bir lansman ile tanıtılacak Xiaomi Mi Mix 2, çerçevesiz ekran teknolojisinin ilk temsilcisi olarak karşımıza çıkacak. Tüm dünyada büyük ses getirmesi düşünülen bu telefonun, yüzde 97'lik ekran gövde oranı olacağı iddia ediliyor. Geriye kalan yüzde 3'lük kısımda ise ön kamera ve sensörler yer alacak.

Xiaomi şirketinin Hindistan Genel Müdürü'nün Twitter adresinden paylaşılan Tweet sayesinde Mi Mix 2 resmileşmiş oldu. Apple'ın resmi lansman tarihinden tam 1 gün önce tanıtılacak telefon, büyük bir ihtimal ile iPhone 8'in gölgesinde kalmamak için iPhone 8'den önce tanıtılması planlanmış.

Net olmayan bazı söylentilere göre Mi Mix 2, Google’ın güncel mobil işletim sistemi Android 8.0 Oreo ile gelmeye hazırlanıyor. Ayrıca Mi Mix 2'nin Çin dışında lansman yapılıp yapılmayacağı henüz bilinmiyor.

Xiaomi Mi Mix 2 Sızdırıldı

Xiaomi Redmi Note 5A Bugün Tanıtılacak

YORUMLAR