Xiaomi Mi5 ve Mi5 Plus'ın Teknik Özellikleri ve Çıkış Tarihi Sızdırıldı

Xiaomi Mi5 ve Mi5 Plus'ın Teknik Özellikleri ve Çıkış Tarihi Sızdırıldı

Çin’in en büyük akıllı telefon üreticisi Xiaomi, bu hakimiyetini 2015 yılında da sürdürecek üst seviye özelliklere sahip iki yeni telefon modeliyle geliyor.

Mi4 tanıtımından sonra bir süre sessiz kalan Xiaomi, sızıntılara göre bu sene üst seviye akıllı telefonları Mi5 ve Mi5 Plus modellerini tanıtacak. Temmuz ayında yapılacağı söylenen lansmanda tanıtacağı iki cihaz ile Çin’de en büyük olma ünvanını korumayı amaçlayan Xiaomi’nin yeni modellerinin teknik özellikleri de sızıntılar arasında yer alıyor.

Ortaya çıkan bilgilere göre Xiaomi Mi5 modeli; 5.2 inç ekran, Snapdragon 810 işlemci, 3 GB ya da 4 GB RAM ve parmak izi tarayıcısı gibi özellikler sunacak. Mi5 modelinin daha gelişmiş versiyonu olan Mi5 Plus modeli ise; 6 inç 2K ekran, 4 GB RAM, 32 GB dahili depolama ve 16 megapiksel arka kameraya sahip olacak. İşlemcisi henüz bilinmeyen Mi5 Plus’ın aynı Mi5 modelinde olduğu gibi Snapdragon 810 işlemci kullanılacağına da kesin gözüyle bakılıyor.

Şimdilik söylenti şeklinde dolaşan bu bilgiler Temmuz ayında yapılacak lansmanda kesinleşecektir. Ayrıca bu tarihe kadar pek çok sızıntı ve görseller de yayınlanmaya devam edecektir diye düşünüyorum.

Huawei Honor 6+ İngiltere'de Satışa Sunuldu

LG G4 Türkiye Fiyatı Ortaya Çıktı

YORUMLAR