Xiaomi Nihayet Kablosuz Şarj Teknolojisine Geçiyor

Xiaomi Kablosuz Şarj Teknolojisine Geçiyor

Çin'in önemli akıllı telefon üreticilerinden Xiaomi, resmi olarak Wireless Power Consortium (Kablosuz Güç Konsorsiyumu)'a katıldı. Geliştirdiği muhteşem akıllı cihazlarla dünya devlerinin yanına adını yazdıran şirket, bir sonraki amiral gemisinde kablosuz şarj özelliğini getirebilir. 

Daha önce Wireless Power Consortium kuruluşunu duydunuz mu bilmiyorum. 2008 yılında kurulan bu konsorsiyum, Qi kablosuz şarj teknolojisinin pazarda geniş bir yer bulmasına öncülük ediyor ve tanıtımını sağlıyor. Samsung, LG ve Google gibi şirketlerin çoktan Qi standartını kullanarak endüktif şarj sağlayan akıllı telefonlar üretmesine de önemli katkıda bulundular. 

Bundan bir hafta öncesine dönecek olursak, Apple gibi bir dünya devi de nihayet kablosuz şarj teknolojisine geçiş yaptığına hepimiz şahit olduk. Bu haberi kısa zamanda Xiaomi'den de bekliyoruz.  

Şirketten henüz resmi bir açıklama gelmemesine rağmen, Wireless Power Consortium web sitesinde Çinli teknoloji şirketleri arasında Xiaomi de bulunuyor. Ayrıca, az önce bahsi geçen amiral gemisinin Xiaomi Mi 7 olacağına da kesin gözüyle bakılıyor. 

Kablosuz şarj özelliği artık dünya çapında bir standart haline geldi diyebiliriz. Bir çok fast food zinciri ve kafede kablosuz şarj pedlerinin kullanımı yaygınlaşıyor ve üreticiler bu özelliğin olmasına dikkat ediyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Xiaomi Mi 7'de bu özellik olacak mı? 

YORUMLAR