Xiaomi'nin Yeni Telefonu Android One ile Gelebilir

Xiaomi'nin Yeni Telefonu Android One ile Gelebilir

Çin merkezli Xiaomi şirketi, her zaman fiyat performans ürünleri çıkararak büyük bir marka haline gelmeyi başardı. Bugünlerde çıkan bir söylentiye göre, Google ile anlaşmaya varacak olan Xiaomi, bir sonraki akıllı telefonunda Android One kullanacak.

Düşük fiyatlı telefonlar için en iyi tercihlerden biri olan Android One, telefonun her zaman güncel kalmasını sağlıyor. Aynı zamanda telefon içerisinde saf Android bulunduğu için, donma veya kasma gibi sorunlar en düşük seviyeye indirilmiş oluyor. Hem Xiaomi hem de Google tarafı bu anlaşmaya oldukça sıcak bakıyorlar.

Bazı yabancı kaynaklara göre, Xiaomi şirketinin 5.5 inç'lik Mi 5X modeli, Google'ın Android One'ı ile gelecek. Telefon Android One barındırdığı için düşünülen çıkış fiyatından ucuz olacak. Ancak Xiaomi bu telefonda Android One kullanırsa, kendi arayüzü olan MIUI'den vazgeçmek zorunda kalacak. MIUI arayüzü olmayınca da telefonuna istediği Android işlevselliğini ekleyemeyecek.

iPhone 7 Plus'ın Portre Moduna benzer bir efekt için çift kamera düşünülen cihaz, eğer anlaşma tamamlanabilirse çift kamera barındıran ilk Android One akıllı telefon olacak. Ayrıca, bu yılın başında Google'ın Android One telefonlarını ABD'ye ilk kez getirmeyi planladığı da gelen duyumlar arasındaydı. Ucuz telefonlarını ABD'de pazarlamayı düşünen Google, belki de Xiaomi telefonuyla ABD pazarındaki yerini de alır.

Xiaomi Mi Mix 2, Neredeyse Çerçevesiz Ekrana Sahip Olacak

Xiaomi Akıllı Hoparlörü 'Mi AI Speaker'ı Tanıttı

YORUMLAR