Xperia Z İçin Android 4.4.4 Kitkat Yayınlandı!

Xperia Z İçin Android 4.4.4 Kitkat Yayınlandı!

Sony'nin başarılı telefonları arasında bulunan Xperia Z, uzun süredir beklenen Android 4.4.4 Kitkat güncellemesine sonunda kavuştu.

Sony Xperia Z, Xperia ZL, ve Xperia ZR modeline sahip cihazları için Fransa'da Android 4.4.4 Kitkat güncellemesini yayınlamaya başladı. Yavaş yavaş diğer ülkelere de gelecek olan bu güncelleme sayesinde Xperia'lar daha iyi bir performansa sahip olacak. Google'ı Android son sürümü işletim sistemi Kitkat ile birlikte başta Xperia Z olmak üzere yaklaşık 3 cihaz daha güncellendi. Bu güncellemeyle birlikte cihazda genel olarak bulunan teknik hatalar giderildi, güvenlik açıkları kapatıldı ve bazı tasarımsal iyileştirmeler yapıldı.

10.5.1.A.0.283 yapı numarasını taşıyan güncelleme paketi, cihazlarda yüklü olarak gelen Takvim ve rehber gibi uygulamaları da iyileştirmeye yarıyor. Android 4.4.4 özellikle pil konusunda biraz daha uzun süre performans sunacak.

Sony Xperia Z için Android Kitkat'ın ülkeler arası dağılım tarihi henüz paylaşılmadı. Bu yüzden Türkiye'de ne zaman aktif olacak bilmiyoruz ama fazla uzun sürmeyecektir.

Aşağıdan Sony Xperia Z ve ZL'nin fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.

Sony Xperia Z3 Compact Resmi Olarak Duyuruldu

Sony Xperia Z3 Resmi Olarak Tanıtıldı

YORUMLAR