Yahoo Canlı Yayın Eklentili Uygulamasıyla WhatsApp'a Rakip Olacak

Yahoo Canlı Yayın Eklentili Uygulamasıyla WhatsApp'a Rakip Olacak

Yahoo hakkında çıkan bir söylenti anında mesajlaşma alışkanlıklarını değiştirebilir. Söylentilere göre Yahoo, WhatsApp benzeri ama çok daha işlevsel bir anında mesajlaşma uygulaması çıkarmak üzere.

İnternet devlerinin anında mesajlaşma uygulamalarına verdikleri önem hepimizce malum. Facebook, geçtiğimiz yıllarda 15 milyar dolar karşılığında WhatsApp'ı bünyesine kattı ve bunun meyvelerini de yavaş yavaş topluyor. Öte yandan Messenger bambaşka bir platforma dönüşüyor. Instagram'ın geçtiğimiz haftalarda kullanıma sunduğu Periscope, 10 gün içinde 1 milyon defa indirilmiş ve bu haberi de sizlerle Periscope İlk 10 Günde 1 Milyon Defa Kullanıldı yazımızda paylaşmıştık. Facebook bu kadar atılım yaparken Yahoo’nun başka planları olduğu ortaya çıktı.

Bussiness Insider'ın Yahoo’ya yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre, şirket kendi mobil mesajlaşma uygulamasını geliştirmek için harekete geçti. WhatsApp ve benzeri tüm uygulamalara rakip olmaya hazırlanıyor.

Haberde Yahoo'nun adı henüz bilinmeyen uygulamasında kullanıcıların yazılı, video ve sesli içerik paylaşmalarına izin vereceği de belirtiliyor. Şirketin asıl planının ise bu uygulamada Meerkat ve Periscope'taki canlı yayın özelliği olduğu iddia ediliyor.

Periscope Güncellendi ve Yayın Kontrolleri Gelişti

Meerkat Uygulaması Android için Yayınlandı

YORUMLAR