Yahoo Önemli Web Servislerini Satmayı Düşünüyor

Yahoo Önemli Web Servislerini Satmayı Düşünüyor

Bir zamanlar Google gibi çok güçlü olan fakat son yıllarda girdiği krizden sonra bir türlü düzlüğe çıkmayan Yahoo, yabancı kaynaklara göre başta Yahoo Mail olmak üzere önemli web hizmetlerini satmayı düşünüyor. The Wall Street Journal'a göre Yahoo şirketi bu hafta içerisinde yapılacak toplantılar sonrasında kendi işi için çok önemli olan ve büyük değerlere sahip olan servislerini satma kararı verebilir.

Eski gücünden uzak olmasına rağmen hala çok güçlü olan ve milyonlarca kişiye hizmet veren Yahoo, E-posta servisi dışında Finans, Spor, Hava Durumu ve Flickr gibi çok büyük servis ve platformlara sahip.

2012 yılında eski Google çalışanı olan Marissa Mayer'i CEO olarak görece getiren Yahoo, Marissa'nın gelişi ile birlikte çıkışa geçiyor ve eski günlerine dönüyor gibi görünmesine rağmen bunu başaramadı ve hedeflerine ulaşmayı bir türlü ulaşamadı.

Yahoo tarafından bu haberlere ilişkin resmi bir açıklama gelmezken, haftanın ilerleyen günlerinde belki de çok daha fazla bilgi dışarıya sızmış olur. Bakalım eskiden severek kullandığımız Yahoo'nun önemli web servisleri el değiştirecek mi?

YORUMLAR