Yahoo, Video Reklam Platformu BrightRoll'u 640 Milyon Dolara Satın Aldı

Yahoo, Video Reklam Platformu BrightRoll'u 640 Milyon Dolara Satın Aldı

Uzun bir süredir satın alma işlemlerini yavaşlatan Yahoo, bir anda büyük bir bomba ile geri döndü. CEO'luğa Marissa Mayer'in gelmesinden bu yana yaptığı satın almalar ve yükseliş ile gündemden düşmeyen Yahoo, video reklam platformu BrightRoll'u 640 milyon dolara satın aldığını duyurdu.

Salı günü gerçekleşen satın alma işlemi hakkında gerekli açıklamayı yapan Yahoo, geçtiğimiz yıl 1 milyar dolara satın aldığı Tumblr'dan sonraki en büyük satın alma işlemini gerçekleştirdi. Peki Yahoo bu video reklam platformunu neden satın aldı? Yahoo'nun videolu reklamlar yürüttüğü hali hazırda Yahoo Screen diye bir servisi bulunuyor. Fakat BrightRoll ile birlikte Yahoo, pazarlamacılara binlerce site ve mobil uygulama üzerinden reklam satın alma imkanı sunacak.

Bildiğiniz üzere son zamanlarda kullanılan en etkili reklam türlerinden bir tanesi online videolar. Neredeyse her platformda karşımıza çıkan videolu reklamları daha iyi pazarlayabilmek ve sunabilmek adına böyle bir satın alma gerçekleşen Yahoo, bu sayede en büyük rakipleri Google ve Facebook ile rekabet edebilir hale gelmek istiyor.

Google ve Facebook'a göre çok geride kalmasına rağmen Marissa Mayer ile birlikte yükselişe geçen Yahoo, uyguladığı agresif pazarlama stratejileri sayesinde bir çok satın alma işlemi gerçekleştirdi. Tabiki bu satın almaların bir çoğu uzun dönemde etkisini gösterecek türeden işler fakat Yahoo'nun iyiye gittiğini de işaret ediyor diyebilirim. Marissa Mayer ve Yahoo bir süredir sessizdi fakat bu sessizlik fırtına öncesi sessizlikmiş. 640 milyon dolar gibi çok büyük bir ücret ile yeni video reklam platformu satın alan Yahoo'nun bu servisi nasıl kullanacağını ilerleyen günlerde daha detaylı şekilde göreceğiz.

Samsung Galaxy S6 Hakkında Tüm Detaylar ve Çıkış Tarihi

YORUMLAR