Yahoo'nun Satışına Sonunda Tüm Ortaklar Onay Verdi

Yahoo'nun Satışına Sonunda Tüm Ortaklar Onay Verdi

Yahoo hissedarları, sonunda Verizon Communications'a ait şirketin ana web mülklerinin 4.48 milyar dolarlık satışını onayladı. Yahoo'nun satılmasına ilk karar verildiğinden bu yana ve neredeyse bir yıl geçmişti. Yahoo, yaptığı açıklamada, Web varlıklarını Verizon'a 13 Haziran Salı günü teslim edeceğini de açıkladı.

Yapılan bu açıklamanın ardından yatırımcılar, dün Yahoo'nun New York borsasında işlem gören hisseleri yüzde 10,2 primle günü tamamlayarak, Verizon'ın hisse başına değerinin yüzde 0,7 düşüş kaydettiğine de şahit oldular.

Daha önce 4 Nisan tarihinde Tamindir.com haber sayfalarında da belirttiğimiz gibi Verizon, AOL ve Yahoo'yu Oath ismi altında birleştirecek. Bu işlemler sonrasında Yahoo'nun adı da Altaba olarak yenilenecek

Hürriyet gazetesinde yayınlanan habere göre, yapılan anlaşmaların ardından, Yahoo'nun 600 milyonu mobil olmak üzere dünya genelindeki 1 milyardan fazla kullanıcısının Verizon'a geçeceği de ifade ediliyor. Bu hareketlilik esnasında, internet hizmetleri piyasasında Verizon'ın payının oldukça artabileceği de tahmin ediliyor.

Yahoo 4.83 Milyar Dolara Verizon'a Satıldı

Marissa Mayer'in İşine Son, Maaşına Zam!

Yahoo Güvenlik Açığı Skandalında Kabak, Marissa Mayer'in Başına Patladı

YORUMLAR