Yandex Navigasyon'dan Bayrama Özel Trafik Haritası

Yandex Navigasyon'dan Bayrama Özel Trafik Haritası

Geçtiğimiz Ramazan Bayramı boyunca İstanbul’da yaşanan trafiği inceleyen Yandex Navigasyon, elde ettiği verilere göre Kurban Bayramı’nda yola çıkacaklar için bir İstanbul trafiği haritası çıkardı. Yaptığı araştırma sonucu Yandex Navigasyon, ideal rotaları ve yola çıkış zamanlarını kullanıcılara aktardı.

Kurban Bayramı tatilinin 30 Ağustos Zafer Bayramı ile birleşmesiyle 10 güne uzayan tatil milyonlarca kişiyi yine yollara dökecek. Tatilde İstanbul’dan çıkış yapacak vatandaşlar için trafik çilesi de başlayacak. Ancak Yandex Navigasyon bir önceki bayramdan elde ettiği verilerle hazırladığı trafik haritasıyla vatandaşlara yardımcı olabilir.

Trafiğin yoğun olduğu saatleri ve rotaları saptayan Yandex Navigasyon, tatilin on güne çıkmasıyla birlikte vatandaşların 25 Ağustos Cuma gününden yola çıkacağından hareketle İstanbul’un her iki yakası için ideal yola çıkış saatlerini sabah 10:00’dan önce ve akşam 21:00’dan sonra olarak belirledi.

Yandex Navigasyon’a göre en yoğun olması beklenen noktalar Avrupa Yakası için Mahmutbey Gişeler ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü bağlantı yolu iken Anadolu Yakası için E5 üzerinde Uzunçayır – Maltepe – Pendik arası ve TEM üzerinde Sultanbeyli – Kurtköy arası.

Trafiğin yoğun olduğu bölgelerden sıyrılmak isteyen vatandaşlar için alternatif rotaları da belirleyen Yandex Navigasyon, Avrupa Yakası’ndan İstanbul çıkışı için Anadolu Yakası istikametine ilerleyecek olanlar için Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden kuzey çevre otoyoluna bağlanmayı öneriyor. Bu rota ile 2.5 saatlik zaman kazancı öngörülüyor. Anadolu – Avrupa yönünde ilerleyecek yolcular için ise 15 Temmuz Şehitler Köprüsü üzerindeki çalışmadan dolayı Fatih Sultan Mehmet Köprüsü daha iyi bir alternatif olarak öne çıkıyor. Bu rotanın ise yarım saat kadar kazandırdığı söylenebilir.

Yandex Navigasyon'un Park Yeri Asistanı Özelliği Devreye Girdi

Waze Navigasyon Uygulamasına Artık Kendi Sesinizi Kaydedebiliyorsunuz

YORUMLAR