Yeni Amiral Gemileri ile Birlikte Android Lollipop Kullanıcı Sayısı Artıyor

Yeni Amiral Gemileri ile Birlikte Android Lollipop Kullanıcı Sayısı Artıyor

Bildiğiniz üzere mobil cihazlar üzerindeki yüklü olan işletim sistemi olarak Android piyasanın hakimi. Fakat Android'in en büyük sorunlarından bir tanesi ise çıkarılan yeni versiyonların hızlı yayılmamaması. Google, Android'in yeni versiyonlarını yayınladıktan sonra, Android akıllı telefon ve tablet üreten firmalar, işletim sistemi üzerinde özelleştirmeler yaparak gecikmeli olarak yeni versiyonu kullanıcılarına sunuyor. Bu durum ise yeni versiyonun tüm kullanııclara çıkış tarihinden çok daha sonra ulaşmasını sağlıyor.

Android'in son versiyonu Lollipop 5.0'da bu durumdan etkilendi elbette. Henüz beklenilen kullanım oranına ulaşamayan Android Lollipop, firmaların amiral gemilerini piyasaya sunmasıyla birlikte yavaş yavaş çok daha fazla kullanıcı sayısına ulaşıyor.

Toplam Android kullanıcıları arasında yüzde 9'luk bir dilime ulaşan Lollipop yükselişte. Fakat Android KitKat'ın (4.4) kullanım oranı hala yüzde 39.8 civarında. Android Lollipop geçen aya göre yüzde 100'lük bir artış sağlarken Android KitKat'da yüzde 2'lik bir düşüş yaşadı.

Başta Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge'in piyasaya çıkışının etkisi ile yükselişe geçtiği düşünülen Android Lollipop, diğer firmaların amiral gemilerinin piyasaya çıkması ile birlikte daha da yüksek kullanım oranına ulaşacak.

ASUS ZenFone 2 Türkiye Fiyatı Belli Oldu

YORUMLAR