Yeni Google Haberler, iOS için Yayınlandı

Bir süre önce Google I/O 2018 etkinliğinde tanıtılan ve kullanıcılar tarafından büyük ilgi gören yapay zeka destekli yeni Google Haberler en sonunda iOS için yayınlandı. Peki şirketin etkinlik sırasında anlata anlata bitiremediği yeni Google Haberler ne sunuyor?

Genel anlamda sadelik ve kolaylığı benimseyen yeni Google Haberler'de yapay zeka büyük bir rol üstleniyor. Kullanıcının merak edeceği haberleri, tweet'leri, yorumları gösteren yapay zeka sayesinde her kullanıcıya özel ana sayfa sunulmuş oluyor. Aynı zamanda bu şekilde kullanıcıların haberleri daha rahat bir şekilde bulmasına olanak sağlanıyorken bir konu hakkında tüm kaynaklar da sunulmuş oluyor.

Okuyucuların neler olup bittiğini daha iyi anlayabilmeleri için çeşitli kaynaklardan bilgi sunan yeni Google Haberler'de bilgi edinmek çok daha kolay hale gelmiş durumda. 'Sizin İçin' başlığı altında toplanan haberlerde hangi olay hakkında ne merak ediyorsanız, o konu size sunuluyor. 'Başlıklar' kategorisinde ise çeşitli konulara ayrılmış haberler bulunuyor. Yerel ve global pazarda en popüler kaynakların gösterildiği bu kısımda, haber kaynaklarını tek tek gezmek yerine, tüm haberleri tek çatı altında görebiliyorsunuz.

Son olarak Newscasts isimli özellik ile dikkat çekmeyi başaran Google Haberler'de bu özellik sayesinde aşağı doğru kaydırdıkça aynı kategorideki farklı haberler gösteriliyor. Kısa kısa videolar, tweet'ler veya yorumların sunulduğu bu kısımda ise olayları kısa bir süre içerisinde analiz etmenize olanak sağlanıyor.

Şimdilik iOS kullanıcılarına sunulan yapay zeka destekli Google Haberler'in kısa süre içerisinde Android'e geleceğini de belirtmek gerekiyor. Eğer yenilenen uygulamayı merak ediyorsanız aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

YORUMLAR