Yeni Hellboy Filminin İlk Fragmanı Yayınlandı

Yeni Hellboy Filminin İlk Fragmanı Yayınlandı

Merakla beklenen yeni Hellboy filminden ilk fragman geldi. Neil Marshall tarafından yönetilen filmin başrolünde Stranger Things’in yıldızı David Harbour yer alıyor. 

Fragmanda Hellboy’un, dünyayı tehdit eden canavarlarla savaşmak için Paranormal Araştırma ve Savunma Bürosu (BPRD) ile işbirliği yaptığını görüyoruz. Tabii anti-kahramanımızın tek derdi bu değil. Hellboy bir yandan gezegeni kurtarırken, diğer yandan da onu bir canavar olarak gören insanların düşünceleriyle mücadele ediyor.

Hellboy’un (David Harbour) manevi babası olan Profesör Brüttenholm’u Ian McShane canlandırıyor. Daniel Dae Kim, BPRD üyesi Ben Daimio olarak karşımıza çıkarken, Sasha Lane’i ise Alice Monaghan rolünde izleyeceğiz. Filmin kötüsü olan Kan Kraliçesi Nimue karakteri ise Resident Evil’dan tanıdığımız Milla Jovovich’e emanet edilmiş.

Yeni film, 2004 ve 2008 yıllarında Guillermo del Toro tarafından yönetilen Hellboy filmlerini takip etmiyor. Bunun yerine hikaye farklı unsurlar öne çıkarılarak yeniden başlatılıyor. Neil Marshall'ın ( Game of Thrones, The Descent ) yönettiği bu filmin, Mike Mignola'nın çizgi romanının korku unsurlarına daha fazla uyması bekleniyor. 

Esasen filmin, orijinal Hellboy serisinin bir parçası olması hedefleniyordu, ancak yapımcı şirket Lionsgate ile del Toro hikaye ve karakter konusunda anlaşamadı. Bunun üzerine ilk Hellboy Ron Perlman, projeye dönmeyi reddetti. Hatta Ben Daimio karakterinin esas sahibi de Taşıyıcı ve Deadpool  filmlerinden tanıdığımız Ed Skrein’di, ancak ünlü aktör çekimler başladıktan kısa bir süre projeden ayrıldı ve onun yerine Daniel Dae Kim geldi. 

Yeni Hellboy filmi, ülkemizde 12 Nisan 2019’da vizyona girecek.