Yeni Nexus 7 Tablet Her An Ortaya Çıkabilir

Yeni Nexus 7 Tablet Her An Ortaya Çıkabilir

Google ve ASUS'un işbirliği ile üretilen Nexus 7 tabletin ne kadar başarılı olduğu ve herkes tarafından beğenildiği ortada. Ancak çıkışının üzerinden oldukça uzun zaman geçen cihazın donanım özellikleri de artık muadillerine göre biraz geride sayılmaya başladı. Her ne kadar iyi yapılmış optimizasyonu sayesinde bu performans sıkıntısını pek yansıtmasa da yeni bir Nexus 7 tablete duyulan ihtiyaç ortada ve Google'dan şimdiye dek bu yönde bir açıklama gelmemişti.

Adı açıklanmayan bir ASUS yetkilisi ile canlı destek üzerinden sohbet gerçekleştiren yine adı açıklanmayan bir müşterinin gerçekleşen diyaloğunda, FCC onayından yeni geçmiş olan K009 adlı cihazı ne zaman satın alabileceğini soran müşteriye bu ayın sonunda piyasaya sürüleceğine dair bilgi veriliyor. ASUS K009 kod adlı cihazın yeni nesil Nexus 7 olduğuna dair hali hazırda pek çok dedikodu mevcuttu ve bu durum doğru ise çok yakın zamanda yeni Nexus 7'leri görme imkanımız olacak.

Android 4.3'ün de bu ay yayınlanacağı dikkate alındığında yeni Nexus 7'nin piyasaya sürülmesi için yeni Android'in ortaya çıkması beklenmiş olabilir. Cihazın 7 inç boyutundaki ve 1920x1080 çözünürlüklü bir ekrana sahip olması bekleniyor. Aynız amanda Snapdragon 600 işlemci, 32 GB depolama alanı ve 2 GB RAM barındırması da bekleniyor. Şimdilik bütün gözler bu konuda ASUS'tan gelecek bir onaya bakıyor diyebiliriz.

iWatch'un telif hakları Apple tarafından alındı

YORUMLAR