Yeni Sanal Para Birimi Ethereum, Bir Anda 10 Sente Düştü

Yeni Sanal Para Birimi Ethereum, Bir Anda 10 Sente Düştü

Sanal paraya olan ilgi her geçen gün artıp, ülkeler bu konuda çeşitli teşvikler uygularken, Kripto paralar içerisinde son dönemde adından sıkça söz ettirmeye başlayan Ethereum, geçtiğimiz Çarşamba günü ani bir çöküş yaşadı.

Son dönemde 350 doların üzerinde seyreden Ether para birimi, son dönemde rekor değer kayıplarını da tecrübe ediyor. 2017’nin Mayıs ayı sonrası ciddi yükseliş trendine giren bu sanal para birimi, 21 Haziran sonrası düşüşe geçmişti.

Geçtiğimiz Çarşamba günü bir anda 10 sente kadar düşen Ethereum’un resmi kur sitesinde, “Dün gözlerinizi kırptıysanız, kısa süre içinde bazı yatırımcıların panik yaşadığı bir şeyi kaçırmış olabilirsiniz.” şeklinde başlayan açıklamada, bu durumun daha önce de yaşandığına ve ileride de yaşanabileceği belirtildi.

Yeniden kendini toparlayan Ethereum, bugün itibariyle 330 doların üzerinde seyretmeye devam ediyor. Yine de Bitcoin’in rekor üzerine rekor kırması, sanal paraya olan ilginin artmasına sebep olmuş olsa da, bu kripto paraların riskinin her geçen gün arttığı gerçeğini değiştirimiyor.

Bitcoin ile Ev Aldı, 1.3 Milyon Dolar Kar Etti

Sanal Paraya Olan İlgi Artıyor, Rusya'nın Tercihi: Ethereum

YORUMLAR