Yenilenmiş The Lion King Filminden İlk Video Geldi

The Lion King fragman

Disney, merakla beklenen animasyon filmi The Lion King için ilk videoyu yayınlandı. 1994 yılında yayınlanan ilk filminden yeniden ele alınmış hali olan yeni The Lion King, gerçekçi animasyon tekniğiyle dikkatleri çekti.

15 Haziran 1994 tarihinde gösterime giren orijinal Aslan Kral, animasyon filmleri için dönüm noktası olmuştu. Milyonlarca kişiyi sinemaya çekmesinin yanı sıra Oscar ödülü de alan film, toplamda 780 milyon dolardan fazla gelir elde etmiş ve Kayıp Balık Nemo’ya kadar, herhangi bir animasyon filmi bu geliri geçememişti.

Rekorlar kıran filmi yeniden çekmek için yakın zaman önce hazırlıklara başlayan Disney, yönetmen koltuğunda Iron Man ve The Jungle Book fimlerinden tanıdığımız Jon Favreau’nun oturduğunu yeni The Lion King filminin ilk fragmanını yayınladı. Filmin ilk sahnelerinden alınan görüntülerle hazırlanan video, görenleri eski günlere götürmeyi başardı. Tercih edilen gerçekçi grafikleriyle neredeyse belgesel film tadına varan The Lion King, kaliteli görüntülerinin yanı sıra inanılmaz seslendirme kadrosuyla hayran bıraktı.

Simba’yı Community dizisinden tanıdığımız, son günlerde Childish Gambino ismiyle çıkardığı şarkılarla ünlenen Donal Glover seslendirirken, Simba’nın babası Mufasa’yı ise Dart Vader’a ses veren James Earl Jones hayat verecek. Nala karakteriyse sesini ünlü şarkıcı Beyonce’dan alacak. Bu isimlerin yanı sıra Chwetel Ejiofor, Alfre Woodard, John Oliver, John Kani, Seth Rogen, Billy Eichner gibi tanıdık isimler de seslendirmen kadrosunda yer alıyorlar.