Yerli Oyun Korku Hastanesi Steam'de Desteğinizi Bekliyor

Yerli Oyun Korku Hastanesi Steam'de Desteğinizi Bekliyor

Oyun sektöründe yerli yapımların kalitesi her geçen gün artıyor. Dijital platformların da desteği artınca, geliştiricilerin insanlara ulaşması kolaylaşıyor ve birbirinden güzel oyunlara erişebiliyoruz. Bu oyunlardan biri de GameX 2016'da sergilenen Türk yapımı Korku Hastanesi. Oyunseverler tarafından fuarda o kadar beğenildi ki, Steam Greenlight'ta desteklendiği taktirde büyük bir başarı elde edecek. 

KNP Müzik ve Oyun Stüdyosu tarafından geliştirilen ve OYUNDER desteğiyle Türkiye’nin en büyük dijital oyun fuarı GameX 2016’da sergilenerek katılımcıların beğenisiyle karşılaşan Korku Hastanesi oyunu Steam Greenlight programında Steam platformunda yer almak için oylamaya sunuldu. Steam platformunun yanı sıra Android kullanıcılarıyla da beta sürecinde buluşan oyun, zekaya dayalı bulmacaları ve içerdiği korku öğeleriyle hem PC hem de mobil kullanıcılarına unutmayacakları bir deneyim yaşatıyor.

Korku Hastanesi oyunu bir akıl hastasının başından geçen olayları konu alıyor. Oyunda oyuncular, eşini ve çocuğunu trafik kazasında kaybeden karakterin bakış açısından oyunu oynuyor. Ailesini trafik kazasında kaybeden karakterin akli dengesi bozuluyor ve yatırıldığı hastanede hem bilincini hem de hafızasını kaybediyor. Daha sonra karakterin kendi zihninde olaylar gerçekleşmeye başlıyor. Oyunun ilk bölümünde oyuncular öncelikle karakterimizin hafızasını ve bilincini tekrar geri kazanması için 8 adet fotoğrafı toplamaya çalışıyor ve fotoğraflar birleştiğinde hastanın aile fotoğrafı ortaya çıkıyor. Aile fotoğrafının ortaya çıkmasıyla birlikte oyunun akışı bambaşka bir boyut kazanıyor.

Eğer ilginizi çektiyse Korku Hastanesi oyununu Steam Greenlight platformu üzerinde destekleyebilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıdan da oyunu Google Play üzerinden Android işletim sistemine sahip cihazınıza indirebilirsiniz:

Yerli Oyun Bard's Gold Asya Pazarına Açıldı

Yerli Oyun Soul Searching Oylarınızı Bekliyor

YORUMLAR