Yerli Sosyal Medya Girişimi Scorp, Android Platformu için Sunuldu

Yerli Sosyal Medya Girişimi Scorp, Android Platformu için Sunuldu

Son dönemde en çok konuşulan yerli sosyal medya platformu Scorp, nihayet Android platformu için de yayınlandı.

Sosyal medya, video ve sözlük platformlarının harmanlanmış hali olarak karşımıza çıkan Scorp, kısa sürede yüzbinlerce kullanıcıya ulaşarak büyük bir başarıya imza atmıştı. Özellikle gençlerin ilgi gösterdiği ve kısa sürede sevilen bir platform haline gelen Scorp’un yerli üretim olması da ayrı bir gurur kaynağımız oldu diyebilirim. Şimdiye kadar iOS kullanıcıları tarafından kullanılan Scorp uygulaması, Android platformu için de yayınlanarak kullanıcı sayısını arttırmaya kararlı görünüyor.

Peki neymiş bu Scorp? diye merak ediyorsanız kısaca anlatalım. Kullanıcıların, belirlenmiş konu başlıkları altında 15 saniyelik videolarla görüşlerini özgürce ifade edebildiği bir platform desek yanlış olmaz sanıyorum. Her kategoride pek çok soru bulunan platformda, güncel konular da es geçilmiyor elbette.

Koç Üniversitesi öğrencilerinden Sercan Işık ve İzzet Zakuto’nun yerli sosyal medya girişimi Scorp’u geliştiren ekipte ise; Övünç Dalkıran, Kaan Uğurlu, Eda Alfasa, Sintia Behar, Barış Şenkal ve Şeyda Gündoğdu yer alıyor.  Yayınlandıktan tam 6 hafta sonra AppStore’da en çok indirilen 100 uygulama listesine girmeye başaran Scorp’un aynı başarıyı Google Play’de de sürdüreceğini düşünüyorum. Şimdilik Beta aşamasında olduğu için video çekme özelliği bulunmayan, ancak kısa süre içerisinde bu özelliğe de kavuşacak olan Scorp uygulamasını aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

First Blood: Er Meydanı ile Çatışmaya Doyacaksınız

Android Dünyasının Gündemini Değiştirecek 'Tooltapp' Uygulaması Çıktı

YORUMLAR