Yıllardır Aranan Trafik Canavarı Reklamı Sonunda Bulundu!

Kırmızı Düdük Trafik Canavarı

Uzun yıllardır internet kullanıcılarının aradıkları ama bir türlü ulaşamadıkları trafik canavarı reklamı, en sonunda gün yüzüne çıktı. Kırmızı Düdük isimli reklam, TRT Arşiv kayıtları arasında bulunduktan sonra YouTube’a yüklendi.

Türkiye’deki internet kullanıcılarının uzun yıllardır aradıkları ancak bir türlü bulamadıkları çeşitli videolar var: İsmail Türüt’ün Mehmet Ali Erbil’in programında yataktan düşmesi, Yıldo’nun laf çarpıtmaları, çok hızlı gol yenmesinin ardından söylenen “yapma Hayrettin daha kadroları saymadım” sözü, ünlü teknik direktör Hikmet Karaman’ın “Ayın 30-35’i gibi TSYD maçımız var” dil sürçmesi gibi videolar yıllardır aranıyordu.

Aranan videolar arasında yer alan ve trafik canavarlığına dikkat çekmek adına çekilen reklam ise iki gün önce ortaya çıktı. Arşivindeki videoları tek tek YouTube kanalına yüklemeye başlayan Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu, Kırmızı Düdük reklamını en sonunda gün yüzüne çıkardı.

Tolga Abi çemberi daralıyor

90’lı yılların çocuklarının aklında yer eden ve trafik canavarını gerçek bir canavar sanmalarına sebep olan video, yayınlanmasının ardından yine tüyler ürpertmeyi başardı. Canavar baba videosunun ardından gözler Tolga Abi’ye döndü.

Artık şehir efsanesine dönüşen, Tolga Abi ve Hugo programında edilen küfür videosuysa gizemini koruyor. Dönemin gazetelerine dahi yansıyan olay, programın sunucusu Tolga Gariboğlu tarafından reddedilirken, ünlü sunucu videoyu bulana para ödülü vereceğini dahi söylemişti.