YouTube 4K Görüntü Kalitesinde Video Örnekleri Yayınladı

YouTube 4K Görüntü Kalitesinde Video Örnekleri Yayınladı

YouTube 60 fps ve 4K video görüntü kalitesini sunmaya hazırlanıyor. YouTube son derece net ve kaliteli görüntülerin, nasıl bir izleme tecrübesi yaratacağını da örneklerle kullanıcılarına sundu.YouTube kullanıcılarını yeni bir tecrübeye hazırlıyor. 60 fps ve 4K videolar artık YouTube’da video zevkinin doruğa çıkmasına sebep olacak. Şimdilik bazı müzik klipleri ve özel çekilmiş videolardan oluşan 3840×2160 piksel çözünürlükteki örnekler, çok yakında daha da çoğalabilecek. Yeni nesil akıllı telefonların çoğunun 4K video çekme özelliğini de göz önüne alırsak, 4K video paylaşımı kısa zamanda hızla yayılarak gerçekleşebilir.

YouTube yeni nesil kameralarla çekilmesi muhtemel olan tüm görüntü formatlarını desteklemek istiyor. Bunun en önemli sebebi teknolojiye ayak uydurarak kullanıcılarını memnun etmek ve sürdürülebilirlik sağlamak.

YouTube 2015 yılına hem alt yapısında hem de verdiği hizmette köklü değişiklikler yaparak girmişti. YouTube Üzerinden 360 Derece Şenliği Başladı haberimizde YouTube’un yeniliklerinden birini paylamıştık. 4K görüntü kalitesi de YouTube’un bu kararlı yapılanmasına yeni bir örnek teşkil ediyor.

YouTube’da 4K video neye benziyor örnekler aşağıda. Örnekler, bir oyun içi görüntü ve bir müzik video klibi olarak paylaşılmış. Videoları izlemeden önce YouTube video göstericisinin ayarlarını 4K'ya almanızı öneriyoruz. Ancak videoları izlemek internet bağlantınızla doğru orantılı olarak biraz zaman alabilir, uzun bir yükleme süresi gerektirebilir.

Facebook Haber Kaynağına 360 Derece Video Özelliği Geliyor

Apple Store Satıcıları Microsoft Ürünleri Tavsiye Ederse

Zarar Eden YouTube Yeni Reklam Stratejisi Kurguluyor

YORUMLAR