YouTube Android Uygulamasında Müzik Dinlerken Bataryanızı Koruyun

YouTube Android Uygulamasında Müzik Dinlerken Bataryanızı Koruyun

YouTube'u video izleme platformundan ziyade bir müzik çalar gibi kullanıyorsanız Android platformu için özel hazırlanan Black Screen of Life uygulaması oldukça hoşunuza gidecek. YouTube gibi çalıştığı süre boyunca ekranı da açık tuttuğundan cihazın bataryasını ciddi anlamda tüketen müzik uygulamalarında kesintisiz müziğin keyfini çıkarmamız için hazırlanan uygulama ücretsiz olarak sunuluyor.

Google’ın çevrimiçi video izleme platformu YouTube, çalma listesi hazırlama seçeneği de sunduğundan müzik çalar olarak ta kullanmak mümkün. Siz de müzik dinlemek için bu platformu tercih ediyorsanız mobil uygulamasında ekran açık olmadan müzik dinlemenin mümkün olmadığını, kilit devreye girdiğinde müziğin aniden kesildiğini biliyorsunuzdur. Her ne kadar bu sorun YouTube Music Key ile çözülse de bu çözüm paralı ve şu anda beta aşamasında olduğundan herkesin katılımına açık değil. Neyse ki bunu ücretsiz çözebileceğiniz bir uygulama mevcut: Black Screen of Life.

Android cihazınıza indirip hiç harcama yapmadan kullanabileceğiniz Black Screen of Life, sürekli ekran açık konumda çalışarak cihazın batarya seviyesini hızlıca düşüren müzik uygulamaları için hazırlanmış. Uygulamayı etkinleştirdiğinizde ekran kapalı konuma geliyor ancak YouTube’da müzik çalmaya devam ediyor. Bu sayede bataryadan tasarruf sağlıyorsunuz.

Android cihazınızda YouTube’da müzik dinlerken bataryanızın gözünüzün önünde akıp gitmesini artık Black Screen of Life uygulaması sayesinde engelleyebilirsiniz. Kullanımı oldukça basit olan bu uygulamayı aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz:

YORUMLAR