Youtube Artık 15'i Yeni Toplam 76 Farklı Dil Seçeneğine Sahip

Youtube Artık 15'i Yeni Toplam 76 Farklı Dil Seçeneğine Sahip

Dünyanın en büyük ve en çok ziyaret edilen video platformu Youtube, yeniliklere doymak bilmiyor. Yeni projelerini faaliyete geçirmek için sessiz bir şekilde çalışan dev şirket, kullanıcılarına duyurmadan birçok yeniliği aktif hale getirdi bile.

Youtube'da video ararken bazı özelliklerin eskisi gibi olmadığını, yenilendiğini fark edebilirsiniz. Yeniliklere şaşırmamalısınız çünkü bunlar sadece Google'ın Youtube üzerinde çalıştığının bir göstergesi. Önümüzdeki günlerde büyük bir güncelleme ile Youtube'un tüm yeni özelliklerinin duyurulmasını bekliyoruz. Özellikle son dönemde ortaya çıkan saydam video kontrol çubuğu hakkında çok fazla söylenti var. İddialara göre Youtube artık mat renge sahip oynatma çubuğu kullanmak istemiyor.

Google dünya çapında hizmet veren bir şirket olduğu için yönetiminde olan Youtube gibi popüler tüm servislerine farklı dil seçenekleri ekleyip daha fazla kullanıcıya ulaşmak için uğraşıyor. Son yapılan değişiklik ile Youtube toplamda 76 farklı dil seçeneğini destekler hale getirildi. Yani önceden halihazırda bulunan 61 tane dil seçeneğine 15 tane daha eklendi.

Youtube'a yeni eklenen dil seçeneklerinden bazıları ise şöyle:

  • Seylanca, Özbekçe , Azerice, Arnavutça, Ermenice, Kazakça, Kırgızca, Makedonca, Gürcüce, Burmaca, Nepali, Pencapça

Yukarıdaki dil seçeneklerinin yanı sıra Youtube'un akıllı altyazı çeviri sistemi kapsamında toplam 165 farklı dil seçeneğiyle video izleyebilme imkanınızda bulunuyor.

Siz Youtube'u hangi dil seçeneğiyle kullanıyorsunuz?

Youtube uygulamalarını aşağıdaki bağlantılar yardımıyla ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

YouTube'da Reklamlardan Kurtulmak İçin Cüzdanınıza İhtiyacınız Olacak

Google'ın Sır Gibi Sakladığı 'Fi Operatör' Projesi İfşa Edildi

YORUMLAR