YouTube Çok Fazla Video İzleyeni Uyaracak

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen I/O 2018 etkinliğinde Google, internet bağımlılığı için dijital sağlık sistemi başlattıklarını duyurmuştu. Bu sebeple kendi ürünlerinde çeşitli yenilikler yapan şirket, video paylaşma servisi YouTube'u da güncellemeyi ihmal etmedi.

Dünyanın en popüler ağlarından olan YouTube'da pek çok kategoride binlerce video var. Bundan dolayı da her türlü izleyicinin buluşma noktası YouTube oluyor. Ancak şirketin getirdiği yeni bir özellik sayesinde 'YouTube bağımlılığının azaltılması' hedefleniyor. Boşa geçirilen zamanı Bana Hatırlat özelliğiyle uyaracak olan YouTube, kullanıcılarını belirli aralıklarla bilgilendirecek. 

Şu anda Android ve iOS platformu için yayınlanmış olan bu özelliğin web sitesinde olmadığını belirtmek gerekiyor. Yakın zamanda tüm platformlarda aktif olacak Bana Hatırlat sayesinde, birçok bağımlı insanın YouTube'u daha olumlu şekilde kullanacağı ön görülüyor. Ayrıca şirket tarafından yapılan açıklamada bu özelliğin çalışma sistemini kullanıcı ayarlayabilecek. Yani isterseniz her 15 dakikada bir, isterseniz de 3 saat arayla uyarı alacaksınız. Ayarlar> Genel> Bana hatırlat üzerinden açabileceğiniz yeni özelliği, pek çok kullanıcı olumlu karşılamış durumda.

Ayrıca YouTube'un bir diğer yeniliği ise bildirim gönderme üzerine. Kullanıcıya gönderilecek bildirimin zamanını belirlenmesinde yardımcı olan YouTube, kullanıcı istemediği takdirde bildirim göndermeyecek ya da yalnızca kullanıcının belirlediği saatler içerisinde gönderecek.

Peki ya siz YouTube'un bu iki özelliği internet bağımlılığını azaltmada aktif rol oynacak mıdır? Görüşlerinizi bizimle paylaşın.