YouTube Gaming Artık Android Üzerinden Canlı Oyun Yayınlamanıza Olanak Veriyor

YouTube Gaming Artık Android Üzerinden Canlı Oyun Yayınlamanıza Olanak Veriyor

Ağustos ayında servis vermeye başlayan yeni YouTube Gaming canlı yayın platformu artık Android kullanıcılarının da hizmetinde.

Bugünden itibaren Android kullanıcıları YouTube Gaming üzerinden oynadıkları oyunları canlı olarak yayınlayabilecekler. YouTube Gaming’de hesabı olan herkes Android cihazları üzerinden oynadıkları oyunları hem kaydedebilecek, hem de canlı yayın olarak paylaşabilecekler.

Google YouTube Gaming’de hizmete sunduğu bu servise Mobile Capture adını verdi. Bu servisi kullanmanın en güzel tarafı ekstra bir donanım ya da yazılıma gerek duymuyor olmanız. YouTube Gaming üzerinden her şeyi kolayca halledebiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken YouTube Gaming üzerinden Avatarınızın üzerinde yer alan GoLive butonuna tıklamak. Bu hizmet yayınınızın kalitesi hakkında da ekranın üzerinde kullanıcıyı bilgilendirebiliyor. Kaç kişinin izlediğini ve yayın kalitesini eş zamanlı olarak takip edebiliyorsunuz. Aynı zamanda mobil cihazınızın ön kamerasını kullanarak oyun içine görüntülü yorumlar da eklemeniz mümkün olabiliyor.

Bu yeni servis güncellemesi kullanıcılara koleksiyonlarında bulunan oyunları ile ilgili canlı bir yayın olup olmadığını, yer işaretlemesi kullanarak bu yayınları sonra seyredebilmeyi, yeni bir arayüz ve ayarlar sekmesi hizmeti de sunuyor.

YouTube Gaming Akıllı Telefonlarda Oynanan Oyunları da Canlı Yayınlayacak

YouTube Gaming Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

YORUMLAR