YouTube, Hangi Telefonlara HDR Video Desteği Geldiğini Açıkladı

YouTube, Hangi Telefonlara HDR Video Desteği Geldiğini Açıkladı

Geçtiğimiz yıl YouTube, HDR video desteğini uygulamasına eklemişti. 2016 Kasım ayından beri kullanıcılar YouTube'a HDR destekli videolar yükleyebiliyordu ancak, o dönemden beri hiçbir akıllı telefonda desteklenmeyen bu özellik, bugün itibarıyla bazı amiral gemisi telefonlara sunuldu.

Reddit ve SamMobile gibi yabancı kaynaklarda belirtilenlere göre şu an için HDR desteği, Galaxy Note 8, Galaxy S8, Galaxy S8+, Xperia XZ Premium, LG V30, Google Pixel'de oynatılabiliyor. Ayrıca YouTube tarafından yapılan açıklamada, kısa süre sonra başka telefonlara destek geleceği belirtilirken, bu özelliğin Apple'ın telefonlarında olmadığı da gözlerden kaçmıyor. 

Bunlara ek olarak, Galaxy S8'in 1440p çözünürlükte 60 fps'de video oynatacağı ifade ediliyordu. Ancak HDR video desteği açıkken bu çözünürlüğün 1080p'ye düştüğü belirtildi. Ayrıca bazı kaynakların 1140p desteğini sunduğunu da iddia ettiğini belirteyim.

Eğer bu telefonlardan birine sahipseniz, özelliği denemek için HDR bir videoyu açıp kalite ayarlarından HDR’ı aktif hale getirmelisiniz. Ancak daha öncesinde Play Store üzerinden, YouTube mobil uygulamasını güncellemeniz gerekiyor.

YouTube Video İndirme Servisleri Tek Tek Kapatılıyor

YouTube, Canlı Yayın Performansını Geliştiriyor

YORUMLAR