YouTube, Müzisyenlerin Hayranlarıyla Buluşma Servisi BandPage'yi Satın Aldı

YouTube, Müzisyenlerin Hayranlarıyla Buluşma Servisi BandPage'yi Satın Aldı

YouTube'nin ücretli servisi YouTube RED için önemli bir girişim yapıldı. Müzisyenlerin hayranlarıyla buluşma servisi olan BandPage, YouTube tarafından satın alındı.

YouTube kendisine büyük oranda gelişim sağlayacak bir servisi bünyesine kattı. Müzisyenlerin hayranlarına duyuru yapmak, bilet satmak ve bazı etkinlikler düzenlemelerini sağlamak için 2012 yılında kurulan BandPage, YouTube tarafından satın alındı. BandPage resmi blogu üzerinden duyurulan anlaşma resmiyet kazandı fakat anlaşmanın tüm detayları açıklanmadı. BandPage'nin kendi faaliyetlerine devam edip etmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

BandPage şu an bünyesinde 500 binden fazla müzisyeni barındırıyor ve bu müzisyenler arasında Beyonce, Snopp Dogg, Usher, Rihanna ve Justin Timberlake gibi ünlü isimler de yer alıyor. BandPage, aynı zamanda Spotify ve Facebook gibi uygulamalarla senkronize çalışabiliyor. Öte yandan YouTube üzerinde binlerce keşfedilmeyi bekleyen müzisyen bulunmasından dolayı böyle bir satışın gerçeklemiş olabileceği de söyleniyor. YouTube bu anlaşma ile popülaritesini biraz daha yukarı taşıyabilir.

YouTube, BandPage'yi nasıl değerlendirecek henüz bilmiyoruz. 

YouTube, Android Kullanıcılarını Darlamaya Başlayacak

Youtube, 360 Derecelik Canlı Yayınlar Yapmaya Hazırlanıyor

YORUMLAR