YouTube, Şahit Olduğumuz Olayları Yayınlayabileceğimiz Bir Kanal Açıyor

YouTube, Şahit Olduğumuz Olayları Yayınlayabileceğimiz Bir Kanal Açıyor

YouTube dünyanın her köşesinden kullanıcılarının aktüel haber yapabileceği bir kanal daha açıyor. YouTube NewsWire isimli kanal, şahit olunan günlük önemli olayların yükleneceği özgür ve tarafsız bir mecra olacak.

Şahit olduğunuz her ne varsa artık aktif gazetecilik şapkanızı takarak kaydedip YouTube’un kullanıcılar arasında “Ben Şahidim” olarak ünlenen, ya da resmi adıyla NewsWire olarak bilinen kanalına yükleyebilirsiniz. Gündemi sarsan pek çok olayın kullanıcıların farkındalığından kaynaklandığını fark eden YouTube, NewsWire isimli yeni kanalında, sıradan insanların şahit olduğu olayları paylaşmalarını teşvik ediyor.

YouTube NewsWire demokratik hakların özgürce kullanıldığı bir mecra olacak. Bu kanalda çevremizde olan her şeyi kaydederek aktif habercilik yapabileceğiz. Bu noktada otoritelerin ve kamu kuruluşlarının farkındalığını artırmayı hedefleyen YouTube, kullanıcılarını da duyarlı ve kararlı bireyler olmalarının yolunu açıyor.

YouTube NewsWire kanalı,  gerçek gazetecilerin de yayınları takip edip, müdehale ederek olayların anında genel medyaya yayılmasında büyük rol oynayacak. Böylelikle yerel olaylar daha öne çıkabilecek. Farkındalık artacak.

Büyük bir olasılıkla bu yüzden Türkiye’de pek çok insanın başı otoriteyle ve birbirleriyle derde girebilir, ancak YouTube özgür, aktif basın muhabirliğini destekleyerek aslında sosyal hayatı bir anlamda güvence altına da alıyor. Bundan sonra toplumsal kuralları ihlal edenler veya gereken hizmeti vermeyen kurum ve kuruluşları sıkça Youtube NewsWire kanalında görebileceğiz.

İşte kanalın tanıtım videosu. Video İrlanda menşeli Storyfull aktüel içerik sağlayıcısının, bu tür içerkleri nasıl değerlendirdiğini anlatıyor. YouTube NewsWire bu yeni hizmetini Storyfull ile beraber gerçekleştiriyor. 

Microsoft, Skype Web'i Dünya Çapında Kullanıma Açıyor

Türkiye'nin Mobil Veri Trafiği Çıldırmış Durumda

Bakın Tam 10 Yıl Önce YouTube'a Yüklenen İlk Video Neyle İlgiliydi

YORUMLAR