YouTube Yeni Bir Hız Seçeneği Daha Ekledi

youtube hız

YouTube, uzun süredir kullanıcıları tarafından istenen hız seçeneğini, en sonunda yayınladı. Yapılan değişiklikle birlikte artık YouTube üzerinde 1.75x seçeneğinin kullanılabileceği söylendi.

Dünyanın en çok kullanılan internet sitelerinden bir tanesi olan Reddit üzerinde YouTube konusu açıldığında, birçok kullanıcı video izleme platformuna yeni hız seçeneklerinin gelmesi konusunda ısrarcı oluyordu. Özellikle 1.5 ve 2.0 arasında herhangi bir seçeneğin bulunmaması, bazı kullanıcıları rahatsız etmeyi başarıyordu.

Konuya en sonunda el atan YouTube, bugün yaptığı değişiklikle 1.5 ve 2.0 arasına yeni bir hız seçeneği ekledi. Bütün kullanıcılar için açılan yeni hız seçeneğiyle YouTube üzerinden videoların artık 1.75x hızla izlenebileceği dile getirildi. Değişiklikten önce 0.25, 0.50, 0.75, Normal, 1.25, 1.50 ve 2.0 seçenekleri sunan YouTube böylece başka bir seçenek daha sunmuş oldu.

Yeni hız seçeneğini ise hemen aşağıda yer alan video üzerinde görebilir ve videonun altında yer alan çark şeklinde basmak suretiyle hızı değiştirebilirsiniz.