YouTube'da 360 Derecelik Video İzlemek Artık Daha Kolay

YouTube'da 360 Derecelik Video İzlemek Artık Daha Kolay

Popüler video platformu YouTube, geçtiğimiz ay sunmaya başladığı 360 derece video desteğinden sonra şimdi de 360 derecelik videolar için arama filtresi ekledi. Böylelikle YouTube üzerinde 360 derecelik videolar izlemek isteyen kullanıcılar, kolayca arama yaparak istedikleri videoları bulabilecek.

Web ve Android uygulama üzerinde geçerli olan yeni filtre seçeneğini bulmak oldukça kolay. YouTube'a girdikten sonra üstteki araça çubuğundan herhangi bir arama yaptıktan sonra sol üstte çıkan Filtre (Filter) tuşuna basarak, seçenekler arasından 360 dereceyi seçmeniz yetiyor. Aynı işlemi YouTube uygulaması yüklü olan Android telefon ve tabletleriniz üzerinde de yapabiliyorsunuz. Aşağıdaki ekran görüntüsünde web üzerinde 360 derece video izlemek isteyenlerin ne yapması gerektiğini görebilirsiniz.

Henüz destek sunulmaya başlayalı 1 ay olmasına rağmen ve platform üzerinde eterli sayıda 360 derece video olmamasına rağmen, Google'ın elini hızlı tutarak bu filtreleme seçeneği getirmesi oldukça iyi oldu diyebilirim. Tüm web ve android kullanıcılarının erişebildiği özellik sayesinde 360 derecelik video izlemek isterseniz, artık bulmanız çok kolay. Eğer Android cihazlarınız üzerinde yeni gelen filtreleme özelliği yoksa, YouTube uygulamasını tamamen kapatarak yeniden başlatmayı deneyin. Bu şekillde de özellik gelmez ise, Google bu güncellemeyi mobil üzerinde kademeli olarak tüm kullanıcılara sunuyor demektir. Ben şu ana kadar özelliği kullanamayan görmedim.

Daha önce hiç 360 derece açıyla çekilmiş bir video izlemediyseniz, Pazartesi sabahına güzel başlamak için seçtiğimiz güzel videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz. Videoyu izlerken farenizi kullanarak her yeri kontrol edin!

İşte Samsung Galaxy S6 Edge'in Eğimli Ekran Uygulamaları

YORUMLAR