YouTube'da Her Ay 6 Milyar Saat Video İzleniyor

YouTube'da Her Ay 6 Milyar Saat Video İzleniyor

YouTube'un büyümesi, servisin yıllar önce ortaya çıkmasına rağmen hala durmuyor ve aylık 1 milyar ziyaretçiye sahip olan popüler video izleme sitesi, böylece geçtiğimiz yıla göre yüzde 50'den daha fazla büyüme gerçekleştirdi.

Bu büyümenin ve 1 milyar ziyaretçinin şerefine yapılan açıklamada, her ay 6 milyar saatlik videonun kullanıcılar tarafından izlendiği ve bunun bir insan için tam 684.000 yıl alacağı belirtildi. Geçtiğimiz yıla göre izleme süresinde de yüzde 50'lik bir büyüme mevcut ve bu büyüme sürecinin, video trendinin sürmesi durumunda kesilmeden devam etmesi bekleniyor.

8 yıllık hayatı boyunca YouTube, evde hazırlanan videolar akımından başlayarak, büyük medya devlerinin resmi online video kanalı olmaya kadar büyük bir yol katetti. Her gün binlerce video yüklenmeye ve kanallar açılmaya da devam ediliyor. YouTube resmi blogunda konuyla ilgili olarak yapılan açıklama şu şekilde oldu:

"İçerik üreticilerimizin yanında, YouTube'da bulunan markaların da ortak bir hedefi olduğunu farkettik: etkileşim ve gerçekliğe dayalı doğrudan bir ilişki kurabilmek."

YouTube'da bulunan videoların çeşitlerini ve ne kadar renkli bir yapıda olduğunu anlatan video da yine ekip tarafından hazırlanmış durumda. Aşağıda direkt olarak bu videoyu izleyebilirsiniz.

Nisan 2013 Android kullanım istatistikleri açıklandı

YORUMLAR