YouTube'da Video Hızını Ayarlama Telefonlara Geliyor

YouTube'da Video Hızını Ayarlama Telefonlara Geliyor

Yıllardır masaüstü sürümünde yer alan video oynatma hızı özelliğinin, en sonunda YouTube'un mobil uygulmasına da geleceği iddia edildi. Pek çok kişinin kullandığı bu özelliğin uygulamada olmaması, kullanıcılar tarafından büyük bir eksiklik olarak görülüyordu.

9to5Google isimli teknoloji sitesi YouTube'un Android uygulamasının en yeni sürümüne sahip bir Google Pixel'deki üç nokta menüsünde hız kontrolü seçeneği bulunduğunu ifade etti. Henüz hiçbir Android telefonda olmayan bu özelliğin, bir sunucu tarafından güncellenmesi ile şu an az sayıda Android cihazda test edildiği düşünülüyor.

Paylaşılan fotoğraflar çerçevesinde, YouTube'un masaüstü oynatıcısında olduğu gibi mobil sürümlerinde de videoyu 0,75x, 0,5x ve 0,25x oranında yavaşlatabilecek veya 1,25x, 1,5x ve 2x'e kadar hızlandırabileceksiniz.

Özellikle 'Nasıl yapılır?' kategorisinde kullanılan bir özellik olan video hızı ayarlaması, kullanıcılar tarafından Youtube'un mobil tarafında en çok beklenilen özelliklerinden bir tanesi olarak dikkat çekiyor. Güncellemenin ne zaman geleceği netlik kazanmamış olsa da ortaya çıkan ekran görüntüleri, yakın zaman bu özelliğin Youtube mobil kullanıcılarıyla da buluşacağının açık bir göstergesi.

İşte Youtube'un En Çok İzlenen Videosu

YouTube, Medya Araçlarını Kaldıracak!

YORUMLAR