Youtube'un En Çok Kazananları Belli Oldu

Youtube'un En Çok Kazananları Belli Oldu

2016'da Youtube'un en çok kazananları listesi belli oldu. Listenin başında tanınmış oyuncu PewDiePie yer alırken, kazandığı toplam para dudak uçuklatmaya yetti. İşte 2016'da Youtube'un en çok kazanan 10 ismi...

Youtube, birkaç yıl öncesine kadar sadece bir video izleme platformuyken, içerik üreticileri ve reklam servisiyle birlikte tam bir eğlence merkezine döndü. Artan izlenme sayılarıyla birlikte reklam verenlerin önemli bir dikkat noktasına haline gelen internet sitesi, içerik üreticilerine de daha fazla kazandırmaya başladı. İngilizce videolar hazırlayanların yanı sıra kendi dillerinde videolar çeken ve bunu izleyicileriyle paylaşanların gelirleri de bir hayli arttı.

Ünlü ekonomi dergisi Forbes, yayınladığı son makalelerden bir tanesinde, 2016'da Youtube'un en çok kazananlarını açıkladı. Liste başında PewDiePie yer alırken, hazırladığı şakalarla gündeme gelmeyi başaran Roman Atwood ikinci sırayı aldı. Dergi tarafından hazırlanan liste ve Youtuberların kazandıkları paralar ise şöyle sıralandı:

En Çok Kazanan Youtuberlar

1- PewDiePie -15 milyon dolar

2- Roman Atwood - 8 milyon dolar

3- Lily Singh - 7,5 milyon dolar

4- Smosh - 7 milyon dolar

5- Rosanna Pansino - 6 milyon dolar

6- Tyler Oakley - 6 milyon dolar

7- Markiplier - 5,5 milyon dolar

8- German Germandia - 5,5 milyon dolar

9- Rhett and Link - 5 milyon dolar

10-Colleen Ballinger - 5 milyon dolar

YouTube, FameBit'i Satın Aldı

YouTube, Türkiye ve Dünyadaki En Popüler Oyunları Listeledi

PewDiePie 50 Milyon Takipçiye Ulaşınca Hesabını Silecek mi?

YORUMLAR